Sklep
535-448-525

Montaż i demontaż zacisków sprężynowych i klinowych jest bardzo prosty.

Docinamy kawałek zbrojenia gładkiego lub żebrowanego w zależności od szerokości szalowanej konstrukcji. Można do tego celu użyć również stali odpadowej pozostałej na budowie. Ważne jest, aby odcinek ten był przynajmniej 20 cm dłuższy od przekroju po­prze­cznego konstrukcji.

Po ustawieniu deskowania wiercimy w nim otwory na przelot przez które przekładamy docięte wcześniej pręty.

Deskowanie powinno posiadać dystans w celu zachowania jednakowej grubości elementu szalowanego. Możemy w tym celu użyć kawałków desek, rurek itp.

Na jeden koniec pręta zakładamy zacisk sprężynowy poprzez zwolnienie blokady lub w przypadku zacisku klinowego dobijamy do młotkiem. Z drugiej strony pręta zakładamy drugi zacisk. Jeżeli jest to zacisk sprężynowy napinamy go za pomocą klucza dźwigniowego. W przypadku zacisku klinowego dociągamy go napinaczem śrubowym i zabijamy zacisk młotkiem. 

Po wykonaniu prac żelbetowych zwalniamy zacisk poprzez lekkie uderzenie młotkiem w blokadę. Kawałki pręta wystające z konstrukcji obcinamy.

Zaciski możemy używać wielokrotnie.

Przy nabyciu odpowiedniej wprawy szalowanie za pomocą tzw. "żabek" odbywa się błyskawicznie.

 

  KLUCZ NAPINAJĄCY DŹWIGNIOWY służy do montażu zacisków sprężynowych. Klucz umożliwia bardzo szybkie szalowanie, jest wykonany z bardzo dobrych materiałów, co przy normalnej eksploatacji wpływa na jego długą żywotność.

  ZACISK SPRĘŻYNOWY „WZMACNIANY” służy do montażu szalunku. Zacisk sprężynowy umożliwia sza­lo­wanie fun­da­mentów, nadproży, wieńców itp. Zastosowanie zacisków obniża koszty szalowania i znacznie przyspiesza pracę.